romatizma ilaçları
Genel Sağlık

Romatizma İlaçları Nelerdir? En İyi Romatizma İlaçları

Romatizma ilaçları nelerdir? Romatizmal hastalıkların tedavisinde medikal tedavinin yeri yadsınamaz. Özellikle iltihabi romatizmal hastalıkların kesinlikle hekim kontrolünde olması ve tedavi sürecinin kesinlikle yarım bırakılmaması gerekmektedir. Aksi taktirde tedavi süreci daha da uzayabilir ve geri dönüşü olmayan sonuçlar ortaya çıkabilir.

Romatizma ilaçları; non steroidler olabileceği gibi; ağrı kesici ve jel ilaçlar ön plana çıkmaktadır. İltihap giderici jel ve pomadlar hekimlerin öncelikli tercihleri arasındadır. Pek çoğunun deri hassasiyeti olmayanlarda ciddi yan etkileri olmaması neden ile tedavinin başından sonuna kadar etkili olmaktadır.

Romatizma İlaçları Nelerdir

Romatim jel; iltihap giderici özelliği vardır, iltihaba neden olan biyolojik yapılar ile mücadele ettiği için sıklıkla tercih edilir ve kesin sonuca ulaşmada önemlidir. Romatizmal hastalıkların yanı sıra yumuşak doku hasarlarında, burkulmalarda ve ağrılı kas, eklem bölgelerinde haricen uygulanır. Ağrı kesici özelliği de vardır. Nadiren deride kızarıklık, kaşıntı ve dökülme gibi yan etkileri vardır. Bunlar vb yan etkiler görülmesi durumunda hekiminize başvurmanız gerekmektedir.

Tolectin Tablet; Romatoid Artrit tedavisinde yaygın olarak kullanılır. Kronik ve yangılı romatizmaların tedavisinde tercih edilir. Eklem sertleşmesi ve buna bağlı olarak hareket kısıtlılığı olanlarda etkin rol oynar. Eklemlerin gevşemesini, iltihabın atılımını ve ağrının azalmasını sağlamaktadır. Tablet dozu hekimler tarafından hastanın kilo ve yaşına göre ayarlanmaktadır. Bilinen yan etkileri; mide bulantısı, kusma, çeşitli alerjik reaksiyonlardır. Mide kanaması geçmişi olan, kalp ve dolaşım sistemi rahatsızları, yüksek tansyion ve şeker hastalarının çeşitli testlere tabi tutulmadan bu ilacı kullanması risk taşımaktadır.

Arava tablet; tabet olarak piyasada yer alan bir ilaç olup; iltihap giderici özelliktedir. İltihap nedeni ile oluşan ödemin giderilmesinde, hareket kısıtlılığı olan hastaların tedavisinde ve ileri aşama romatizmal hastalık tedavisinde kullanılır. Romatizmal hastalıkların tedavisinde hızlı sonuç vermesi nedeni ile hekimlerin tercihi olan Arava; aynı zamanda ağrı kesici özellik de taşımaktadır. Bilinen yan etkileri; karın ağrısı, bulantı ve kusma, ciltte lekelenmelerdir. Ayrıca; nefes darlığı ve öksürük oluşması durumunda derhal ilacın bırakılması gerekmektedir. Eşlik eden diğer kronik hastalıkların söz konusu olduğu hastalarda kullanılması sadece hekim onayı ve kontrolünde tavsiye edilmektedir. Gebelik durumunda ise kullanılması tavsiye edilmemektedir.

İltihaplı romatizmaya iyi gelen bitkiler yazımızı okumanızı öneririz.

No Comments

    Leave a Reply